top of page

Лінзи для окулярів:

Очкові лінзи - фотографія лінзи для окулярів

    А ви знали, що людина, яка займається обстеженням очей та призначенням їх корекції за допомогою оптичних засобів називається "оптометрист" Цей термін було запропоновано у 1886 р. Едмундом Ландольтом, швейцарським офтальмологом.

    За останні декілька років оптометрія значно розширила свої можливості у сфері корекції зору. Після відвідування окуліста ви приходите з рецептом до магазину оптики і стикаєтесь з нелегким вибором майбутніх лінз в оправу. Якщо раніше було все гранично просто, лінзи для дали і лінзи для близько, то тепер спектр їх різноманітніший.

Різновиди лінз для окулярів

  Розглянемо поняття з якими ви

можете зіткнутися вибираючи лінзи.

1. Монофокальні. Найпоширеніший вид. Використовуються для корекції зору певну дистанцію, щоб бачити добре поблизу чи вдалині.

2. Біфокальні. Такі лінзи мають дві оптичні зони одночасно, для далекозорості і короткозорості. Вони замінюють дві пари з різною дистанцією видимості монофокальних.

3. Поляризовані. Термін поляризація означає фільтрація світла від поверхонь, що відбиваються. Окуляри з такими лінзами зменшують навантаження на зір при яскравому сонці.

4. Фотохромні. У народі їх же звати «хамелеони». При попаданні сонячних променів лінзи темніють, а у приміщенні чи неясну погоду залишаються прозорими. Це відбувається завдяки нанесеним на лінзи молекулам із фотохромними властивостями. Водіям і людям, які перебувають часто на сонці, не варто віддавати перевагу цьому виду лінз, оскільки вони не є заміною сонцезахисних.

5. Антивідблискові. Лінзи зі спеціальним покриттям, що просвітлює. Антивідблискові лінзи знижують сонячні відблиски вдень і яскраве світло від зустрічних машин.

Використовувані матеріали для виготовлення лінз

    При замовленні лінз не менше значення має і матеріал із якого вони виготовлені.Тут все дуже просто, вибір буде між двома:

  • скляні

  • пластикові

    Раніше лінзи виготовлялися лише зі скла. У світі при виготовленні широко використовується і пластик. На сьогоднішній день оптичні властивості у обох матеріалів однакові. І тоді виникає питання вибору, які краще.

 

    Перш ніж купити лінзи для окулярів, розглянемо детально переваги та недоліки кожного матеріалу, щоб ви могли вибрати те, що справді вам підходить.

Скляні лінзи

    Скло - це класика в оптометрії. Їх ще називають мінеральними лінзами. Такі лінзи мають ряд переваг:

 

1. Наділені прекрасними оптичними властивостями

2. Висока стійкість до подряпин

3. Стійкість до хімічному та високотемпературному впливу

4. Гарне світлозаломлення, що дозволяє робити лінзи досить тонкими

    Поруч із плюсами є і недоліки:

  • травмонебезпека через крихкість матеріалу. При розбиванні лінзи розлітаються на небезпечні дрібні уламки для очей. Тому їх не рекомендують ставити в оправу для дітей;

  • значно важче за пластикові. Від важковаговості можуть залишатися сліди від дужок на переніссі;

  • обмежені у виборі дизайну оправ. Наприклад, представляє складність у вставці у безободкову оправу. Скло тріскається у місцях скріплення з оправою;

  • візуально спотворюють розмір ока.

Пластикові лінзи

 

    Пластикові лінзи для окулярів ще називають полімерними. Часто люди помилково вважають, що пластикові лінзи мають низькі оптичні властивості. Це не так. Звичайно раніше, коли вони тільки з'явилися, було що вони поступалися в цій якості скляним, але в наші дні технології їх виготовлення зробили крок набагато вперед. Сучасні технології вдосконалили їх настільки, що тепер за оптичними властивостями вони не гірші за мінеральні.

    Порівняно зі скляними, пластикові дають нам більше вибору в підборі дизайну окулярів. Основні два види цих лінз це полікарбонат і матеріал, що має переваги полікарбонату та скла.

    Перерахуємо переваги:

1. В два рази легше чим скляних

2. Низький поріг травмонебезпеки (з цієї причини рекомендований дітям)

3. Немає обмежень на вибір оправ, фарбування та нанесення будь-якого покриття

    З недоліків можна вказати, що зносостійкість у пластикових нижче, ніж у пластикових. Вони більше схильні до подряпин.

   

    При підборі лінз для окулярів з рецептом на біфокальних, офтальмологи рекомендують використовувати скло, оскільки це складніший вигляд, а у скла краще індекс заломлення.

    З усіх властивостей згаданих вище, людям провідним активний спосіб життя та дітям рекомендують віддати перевагу пластиковим лінзам при підборі лінз.

    Ви познайомилися з видами лінз і з якого матеріалу вони виготовлені. Які вибрати вже буде залежати від вашої переваги і які характеристики потрібніші і будуть комфортнішими для ваших очей.

Де купити лінзи?

 

    За наявності рецепту від окуліста ви можете звернутися до салону-магазину оптики. А ще ви можете замовити їх через інтернет-магазин.

    У нашому магазині ви можете вибрати лінзи для окулярів за доступними цінами від таких виробників як Японія, Корея та Німеччина. А також представлена лінійка дитячих лінз і для роботи за комп'ютером.

   Вибираючи лінзи для окулярів, ви обираєте компаньйонів-помічників для своїх очей.

очкові_лінзи - зображення
bottom of page